gatta_bianka (gatta_bianka) wrote,
gatta_bianka
gatta_bianka

Цифровые услуги - признак бедности

Нашла статью на Дриме, с которой на 90% согласна (по ссылке оригинал на английском).
New York Times публікує потужний текст з основною тезою: споживання цифрових послуг - це ознака бідності. Ми говоримо цифрова економіка, а маємо на увазі економіка послуг для бідняків.

Ви бідний, якщо ваш лікар консультує вас по інтернету, а не в ході особистої зустрічі.

Бідний, якщо ваші діти вчаться онлайн, а не у офлайнових викладачів.

Бідний, якщо купуєте товари онлайн, а не в красивому магазині в центрі міста.

Для бідних існує гігантський ринок сексуальних послуг онлайн, на якому жителі третього світу продають еротичні фантазії бідним громадянам світу першого, які в змозі витратити на це зайві десять доларів.

Той факт, що багаті воліють старомодних тьюторів, особистих тренерів і кухарів, а не Coursera або доставку їжі через смарфтон, ні для кого не секрет. Але автор статті Неллі Боулерз йде далі і заявляє, що відбувається "люксерізація" людських відносин.

Якщо ви як і раніше отримуєте послуги від живих людей або маєте можливість спілкуватися з ними, значить швидше за все ви представник нової еліти, престижне споживання якої полягає у відмові від цифрових послуг на користь офлайнових.

Бідні купують в кредит Айфон, багаті відмовляються від смартфонів. Бідні намагаються зробити так, щоб їхні діти вміли користуватися комп'ютерами, багаті пропонують своїм спадкоємцям приватні школи, де навчання будується на спілкуванні між людьми. Життя, проведена перед екраном, тепер є ознака вашої неуспішності в житті.

У цьому моменті Боулерз збивається на досить спірні твердження про те, що дорослішання з гаджетами шкодить когнітивному розвитку дітей і стверджує, що на стороні IT-корпорацій в цій дискусії виступають численні недобросовісні психологи.

Але коли вона описує 68-річного пенсіонера, який живе на прожитковий мінімум, головним співрозмовником в житті якого став намальований на планшет кіт на ім'я Sox, текст в цілому сприймається як надзвичайно переконливий. Намальованого кота для нагляду за людьми похилого віку придумав 31-річний бізнесмен, співробітники його стартапу працюють з Філіппін.

Якщо про те, що ви вмираєте, вам повідомить комп'ютерна програма, це означає, що ви вмираєте як бідняк в цифровій економіці.
Tags: мысли, наблюдения, психо
Subscribe

Posts from This Journal “психо” Tag

 • Нельзя контролировать жизнь

  Хорошая иллюстрация и небольшой троллинг тех, кто утверждают и учат тому, что человек - вершина творения - сам себе виноват, сам все может изменить,…

 • Пятничное

  Сегодня прошла тест на иерархию потребностей. Как и год назад, первая тройка потребностей не сильно изменилась. И как с такими

 • Предвыборное

  Как все точно и как все грустно. Подобное происходит в Украине уже более 20 лет, а сейчас усилилось в десятки раз. Снимайте лапшу с ушей и никому не…

 • Согласие на секс.

  C 11 января украинцев ждет сюрприз :)) Секс без согласия одной из сторон будет считаться насилием. Так что записывайте свое согласие вместе с сексом…

 • О доверии :)

  А я думала, чего я по жизни такая недоверчивая, ни во что и никому не верю. А вот оно что, оказывается! Просто гениальная иллюстрация :)).

 • Легалайз огнестрел

  Сегодня в Киеве и Харькове проходили марши за право на самозащиту. Не знаю, как в Киеве, но у нас народу собралось немного. Видимо, самозащита в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 14 comments