gatta_bianka (gatta_bianka) wrote,
gatta_bianka
gatta_bianka

Реформа медицины

Смотрю сейчас на реформу медицины и офигеваю пытаюсь в этом разобраться.

Чому ми розповідаємо вам про гроші, а не про лікарів та лікарні? Тому що ми робимо три головні принципові зміни в усій системі охорони здоров'я:

– ми починаємо платити не за те, що ви в лікарні, а за те, що вас лікують – за конкретні медичні послуги, надані конкретній людині;

– ми чітко фіксуємо однаковий для всіх громадян обсяг медичних послуг, які фінансово покриває держава;

– ми переходимо на міжнародні протоколи лікування та діагностики, щоб усі могли проконтролювати, що ці послуги надані якісно.
медична реформа Украина
 
реформа медицины в Украине

Закон гарантує таке:

15 вересня щороку публікуватиметься єдиний для всіх Державний гарантований пакет медичних послуг та лікарських засобів з детальним описом. У ньому буде невеликий "червоний список" – медичних послуг, які не покриватимуться взагалі. Це естетична хірургія, стоматологія (окрім дитячої профілактичної та екстреної) та інші окремі послуги, які не загрожують життю та здоров’ю.

Все інше покривається всім однаково.

Насамперед, на 100% покриваються послуги найбільшого "зеленого списку" –невідкладна допомога, лікування до 80% найпоширеніших звернень (первинна допомога) та паліативна допомога (для тих, хто йде з життя і має робити це гідно).

Це також означає, що коли ви зламали ногу, у вас стався апендицит або інше гостре запалення, у вас схопило серце на вулиці чи трапилось щось інше, що загрожує вашому життю та здоров’ю – вас заберуть до лікарні і лікуватимуть безкоштовно.

Це означає, що ваш особистий сімейний лікар, який після додаткового навчання зможе допомогти вам у 80% звернень і якого оберете ви самі, буде завжди безкоштовним.

Це означає, що коли у вас невиліковно хвора рідна людина, то у нього завжди буде достатньо знеболювальних та медичного догляду.

Ми як країна завжди зможемо придбати на 100% ці послуги лікарів, матеріали та обладнання, ліки та прилади, бо майже все це – власного виробництва.

На інші послуги – з "синього списку" – закон гарантує часткове покриття. Що це означає на практиці?

За необхідності планової операції або при лікуванні високої вартості, будь-який громадянин отримає однаковий рівень захисту, незалежно від його матеріального стану.

Якщо вам вставлять діагноз, ви будете знати, скільки конкретно за вас заплатить держава, а скільки повинні доплатити ви за єдиним для всіх тарифом, щоб отримати якісне лікування. Ніхто не зможе примусити вас заплатити більше, і ця сума за рахунок обсягів буде значно менша, ніж українці платять зараз.

Найболючіші питання – серцево-судинні та онкологія. Світовий досвід такий: дороговартісне лікування – це завжди окремі програми. Ми будемо знати тарифи на високовартісне лікування в середині 2018-го року, коли в нас буде достатньо даних.

Рішення ґрунтуються на фактах про реальний стан галузі. Ми не лише говоримо про необхідність доказової медицини, ми також плануємо на основі максимально надійних даних, перевірка яких вимагає зусиль та часу.

Але зараз одне точність – це будуть реальні, некорупційні тарифи, розраховані за міжнародними протоколами лікування з врахуванням усіх необхідних ліків.


реформа медицины

червоний список
зелений список

синій список

синій список

медична реформа в Україні

медична реформа

реформа медицини
Полностью обращение Супрун и все картинки  смотреть здесь.

Раньше я пользовалась бесплатной медициной только для того, чтобы ежегодно сделать флюорографию и взять справку в бассейн у первого попавшегося терапевта. Больничные за 20 лет работы в вузе мне  пришлось брать раза 4 (по серьезным причинам и длительному по времени лечению - воспаление легких, операция). На всякие ОРЗ и бронхиты я спокойно могу поменять свое расписание  и полечиться неделю дома. Врач мне  для этого не нужен, больничный тоже, лечение известно. Если что-то случается серьезное, то предпочитаю посетить 3-5-7 специалистов, сделать анализы (иногда сама себе их назначаю - все-таки медсестра запаса + интернет) и выбрать лучший для себя вариант лечения и врача.
Теперь реформа предлагает мне выбрать т.наз. семейного врача и медучреждение и заключить с ними договор, тогда мне часть расходов компенсируют. Как я поняла, первичный профилактический осмотр оплатят 100% , а лечение часть придется компенсировать за свой счет или за счет страховки (если такую заведу). Т.е. лично для меня мало что меняется - по всяким несерьезным причинам и справкам - мне пофиг какой врач и медучреждение. А, не дай бог, что случись - опять придется платить разным врачам в разные клиники за обследование, консультации и лекарства. Теперь это будет просто по одинаковым для всей страны тарифам. Ну если опять какой-то Роттердам+ организуют, как с углем или сегодняшней коммуналкой, то получится фигня. А если исходить из уровня зарплат в медицине, то может и не так уж страшно будет.
Еще реформаторы нахваливают, что в основу взята система медицины  Великобритании. Мои знакомые британцы и австралийцы матерят ее на чем свет стоит. За очень долгие по полгода и больше очереди к врачам-специалистам и за то, что там такие же некомпетентные врачи попадаются, как и у нас.
В общем, ту систему здравоохранения, что сейчас есть, менять, конечно, нужно. Но вот что только из этого получится?

Tags: здоровье&красота, медицина, мысли, украина
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 21 comments

Recent Posts from This Journal